Strona główna KOLBUSZOWA „Moja mała ojczyna”- organizują konkurs historyczny dla lokalnej społeczności

„Moja mała ojczyna”- organizują konkurs historyczny dla lokalnej społeczności

0
Reklama

1 grudnia obecnego roku w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie odbędzie się Konkurs Wiedzy Historycznej „Gmina Raniżów – Moja Mała Ojczyzna – przeszłość i teraźniejszość” pod honorowym patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Poręby oraz Senatora Rzeczypospolitej Polskiej Zdzisława Pupy.


Konkurs będzie się składał z 50-pytaniowego testu jednokrotnego wyboru oraz ustnych pytań zadawanych przez członków komisji.

Reklama

Celem konkursu było promowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy historycznej na temat gminy Raniżów w której mieszkają: ze szczególnym uwzględnieniem jej tradycji, kultury oraz walorów przyrodniczych i turystycznych. Mamy nadzieję, że Konkurs przyczynił się również do promocji i zgłębiania przez dzieci i młodzież wiedzy o gminie Raniżów. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, podzielonych na 2 kategorie konkursowe.


Chcemy, aby poprzez uczestnictwo dzieci i młodzieży w takich wydarzeniach zainteresować i uwrażliwić ich na otoczenie w jakim żyją. Żeby mogli poznać ciekawe wydarzenia, miejsca, osoby które są właśnie związane z naszą lokalną historią. Ta historia bardzo interesująca, ponieważ odwołuje się do najbliższego obszaru naszej działalności.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!