Strona główna DĘBICA 2500 zł mandatu dla pijanego rowerzysty

2500 zł mandatu dla pijanego rowerzysty

0
Reklama

Rowerzyści, podobnie jak inni uczestnicy ruchu drogowego, mają prawo czuć się bezpiecznie, jednak sami również mają obowiązek przestrzegania przepisów. Pijany rowerzysta w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, może być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale też dla innych użytkowników dróg. Nie wszyscy o tym pamiętają.

Wczoraj około godz. 21.30, policjanci ruchu drogowego, patrolujący miasto, zauważyli na ul. Nosala w Dębicy, rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Okazało się, że 29-letni mieszkaniec Pustkowa jest pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,8 promila alkoholu. Kierowca jednośladu za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Reklama

Przypominamy:

Od 1 stycznia 2022 r. jazda rowerem w stanie po spożyciu alkoholu, czyli mając w wydychanym powietrzu od 0,2 do 0,5 promila grozi mandatem w wysokości 1000 złotych. Natomiast jazda na rowerze w stanie nietrzeźwości – powyżej 0,5 promila, to grzywna w wysokości 2500 złotych.

Sąd może orzec też zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne na okres od 6 miesięcy do 3 lat. W przypadku kiedy rowerzysta, w okresie trwania sądowego zakazu jazdy na rowerze, wsiądzie ponownie na jednoślad, będą groziły mu 3 lata więzienia. Bez znaczenia będzie czy jest pijany czy trzeźwy.

Korzystając z roweru, zadbajmy także o jego stan techniczny. Rower powinien posiadać sprawnie działające hamulce i odpowiednie wyposażenie, a szczególnie ważne jest właściwe oświetlenie pojazdu. Dodatkowo każdy rowerzysta, pomimo że nie jest to obowiązkowe, powinien korzystać z kasku ochronnego, ponieważ nawet pozornie niegroźna wywrotka na rowerze, może doprowadzić do tragicznych skutków.

Reklama
Poprzedni artykuł„Moja mała ojczyna”- organizują konkurs historyczny dla lokalnej społeczności
Następny artykułNorwegowie fotografowali się na granicy. Dostali mandaty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!