Strona główna SPORT Młody szachista z Rzeszowa pojedzie na Mistrzostwa Świata Juniorów

Młody szachista z Rzeszowa pojedzie na Mistrzostwa Świata Juniorów

0
Reklama

Dwunastoletni szachista z Rzeszowa, Arkadiusz Babiarz będzie reprezentantem Polski na tegorocznych szachowych Mistrzostwach Europy Juniorów. Turniej odbędzie się w dniach 4-15 września w Mamai (Rumunia). Wyjazd młodego zawodnika sfinansuje Miasto Rzeszów i Rzeszowski Dom Kultury, a opiekę nad zawodnikiem będzie sprawował jego trener klubowy Roman Wąsik.


Arek bierze udział w turniejach od 5 roku życia. Ma na koncie pięć tytułów mistrza województwa podkarpackiego juniorów. W roku 2015 został wicemistrzem makroregionu Małopolska – Podkarpacie, a w kolejnym 2016 był niepokonany.
W Mistrzostwach Polski Juniorów, zdobył w roku 2012 brąz, a w roku 2013 tytuł Mistrza Polski i awans do Mistrzostw Świata w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie zajął wysokie 31 miejsce na 168 zawodników z całego globu.
W roku 2015 uplasował się w ścisłej czołówce Mistrzostw Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych, zajmując czwarte miejsce w obu turniejach, zaś w roku bieżącym – miejsce w czołówce Mistrzostw Polski Juniorów w szachach klasycznych dało mu awans do Mistrzostw Europy.
Za: UM Rzeszów

Reklama
Poprzedni artykułCzy Ukraińcy pracujący w Polsce będą pobierać emerytury z ZUS-u?
Następny artykułNice 1 Liga: Zwycięstwo Stali Mielec w Łęcznej