Strona główna MIELEC Mielec: Protest przeciw Kronospanowi

Mielec: Protest przeciw Kronospanowi

0
Reklama

Już jutro w Mielcu odbędzie się protest przeciwko Kronospanowi. Protestujący przemaszerują spod Górki Cyranowskiej pod siedzibę firmy. Start o godzinie 14:30.


Czystość powietrza jest od lat wielkim problemem w Mielcu. Głównym winowajcą takiego stanu rzeczy jest firma Kronospan zajmująca się przetwórstwem drewna. Firma od 1998 roku funkcjonuje w mieleckiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
Problem z firmą Kronospan który od wielu lat jest w lokalnym środowisku dobrze znany, nie jest dość powszechny w świadomości ludzi spoza Powiatu mieleckiego, teraz ma się to zmienić za sprawą protestu który już jutro odbędzie się w Mielcu.
Organizatorami protestu są lokalni aktywiści i społecznicy. Jak przekazują organizatorzy protest ma łączyć wszystkie środowiska którym leży na sercu zdrowie mieleckiej społeczności.
Swoje poparcie dla marszu protestacyjnego wyrazili m.in. Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, Starosta powiatu mieleckiego Zbigniew Tymuła oraz p.o. Prezydenta Mielca Fryderyk Kapinos.

Reklama