Strona główna TURYSTYKA Międzynarodowy Festiwal Derenia

Międzynarodowy Festiwal Derenia

0
fresh cornel berries in brown bowl on fabric background
Reklama

Każda osoba odwiedzająca dziś, Arboretum w Bolestraszycach koło Przemyśla, miała okazję brać udział w Międzynarodowym Dniu Derenia.


 
W dzisiejszych czasach niewiele osób wie, czym jest dereń, a jest to roślina ozdobna, posiadająca jadalne i bardzo zdrowe owoce. Dereń posiada kwaskowate owoce niczym czerwona porzeczka, ale jest co najmniej kilkanaście odmian tego krzewu, gdzie każda odmiana, ma nieco inny smak, kolor, a nawet kształt.
W Arboretum dzień ten zaczął się od konferencji pt. Jagoda Kamczacka, później zostały otwarte wystawy Krzysztofa Dadaka i Janusza Cywickiego. Całości towarzyszył koncert Magdaleny Skubisz z zespołem Efemeryda Jass Band. Dodatkowo na festiwalu, organizatorzy częstowali różnymi odmianami tego owocu, a każdy mógł zabrać kilka owoców, dla swoich znajomych. 
Na festiwalu byli też regionalni producenci nalewek, serów, chleba, miodu i innych owoców, a każdy zainteresowany mógł zakupić przedstawiane produkty, by w zaciszu smakować podkarpackiej kuchni.  Chętni mogli zakupić też różne odmiany, rośliny ozdobnych czy drzew owocowych, w bardzo rozsądnej cenie. Kolejny festiwal już za rok.

Reklama
Poprzedni artykułIX Krajowy Kongres Federacji Pueri Canores w Rzeszowie
Następny artykułZmniejszą się kolejki oczekujących na zabieg