Strona główna LEŻAJSK Miał awanturować się i znęcać psychicznie nad matką. Trafił do aresztu

Miał awanturować się i znęcać psychicznie nad matką. Trafił do aresztu

0
Reklama

Postanowieniem sądu sprawca przemocy domowej najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. 45-latek podejrzany jest o stosowanie przemocy domowej wobec osoby dla siebie najbliższej.

W minionym tygodniu, policjanci leżajskiej komendy zatrzymali sprawcę przemocy w rodzinie. 45-letni mieszkaniec Chałupek Dębniańskich, będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awanturę podczas, których znęcał się psychicznie nad swoją matką. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zostały mu przedstawione zarzuty. Sąd Rejonowy w Leżajsku, na wniosek prokuratora, zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Reklama

Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku przypomina:

Przemoc w rodzinie to wszystkie jednorazowe lub powtarzające się działania lub zaniechania wobec osoby najbliższej, wspólnie zamieszkującej lub gospodarującej, zmuszające ją do zachowań wbrew jej woli, w szczególności narażające ją na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające Jej godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na zdrowiu psychicznym lub fizycznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne. Brak reakcji ofiary, jak również świadków to ciche przyzwolenie na działanie oprawcy. Taka sytuacja może doprowadzić do eskalacji agresji, a w konsekwencji tragedii. Przemoc domowa to zjawisko, które się nasila i tylko reakcja na nią może jej zapobiec. Należy pamiętać, że są instytucje, które w takich sytuacją służą pomocą.

Pamiętaj! Jeśli jesteś ofiarą takiej przemocy, nie pozostawaj anonimowy i powiadom o tym fakcie Policję. Im wcześniej to zrobisz, tym wcześniej otrzymasz odpowiednią pomoc.

W przypadku zagrożenia życia lub zdrowia wynikającego ze stosowania przemocy w rodzinie, w pierwszej kolejności należy skorzystać z numeru alarmowego 112, dzięki czemu, osoba dotknięta przemocą otrzyma natychmiastową pomoc.

Wsparcie i pomoc możesz także uzyskać m.in.

• dzwoniąc na telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie – 800 120 002

• pisząc na e-mail: biuro@niebieskalinia.info

• łącząc się przez komunikator Skype – jeśli chcesz porozmawiać w języku migowym: pogotowie.niebieska.linia

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!