Strona główna KULTURA Marsze Wszystkich Świętych przeszły w regionie

Marsze Wszystkich Świętych przeszły w regionie

0
Reklama

W odpowiedzi na coraz bardziej popularne w Polsce obchodzenie Zachodniego zwyczaju Halloween, w wielu miejscach organizuje się Marsze Wszystkich Świętych.

Idea takich marszów, czy bali pojawiła się kilka lat temu kiedy Halloween z kultury amerykańskiej przeniesiono na grunt Polski. Takie wydarzenia to alternatywa dla katolików, którzy czczą świętych i błogosławionych. Przebieranie się nie za potwory, a za postaci świętych ma przypominać, że ich życie i czyny są przykładem do naśladowania.

Reklama

Takie marze i bale odbyły się także na Podkarpaciu. Wśród wydarzeń pojawił się m.in. Marsz „W Drogę ze Świętymi” w Leżajsku.

W dzień przed Uroczystością Wszystkich Świętych w parafii farnej miało miejsce szczególne wydarzenie nazwane: W drogę ze Świętymi. Po uroczystej Mszy Świętej z kościoła farnego wyruszyła kolorowa procesja, w której dzieci przebrane za odpowiednich Świętych niosły relikwie Świętych, których czci się w parafii. Po dojściu do Miejskiego Centrum Kultury odbył się koncert powiatowej orkiestry Divertimento, a później zabawy i konkursy dla dzieci.

Podobne pochody i bale odbyły się także w farze w Łańcucie, Krzemienicy, Żurawicy, czy Kielanówce.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!