Strona główna RZESZÓW Tą sprawą żył cały Rzeszów. Kot uratowany

Tą sprawą żył cały Rzeszów. Kot uratowany [video]

0
fot. Komenda Miejska PSP w Rzeszowie
Reklama

Trwająca od ponad tygodnia dramatyczna akcja ratowania kota, który utknął w rurze ciepłowniczej zakończyła się powodzeniem. Między rurą osłonową a blachą przez służby ratownicze został zrobiony korytarz, dzięki któremu kot mógł bezpiecznie opuścić swoje dziewięciodniowe więzienie.

Zwierzaka udało się wydostać dziś, tuż po godz. 12:00. Kotek jest w dobrej kondycji – trafił pod opiekę Fundacji Felineus, a koszty ma pokryć miasto Rzeszów.

Wczoraj udało się zlokalizować miejsce, w którym znajdowało się zwierzę. Pomogła w tym specjalistyczna kamera, którą udostępniło rzeszowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Kotek znajduje się głęboko (ok. 10 metrów) pod nasypem kolejowym, pod którym przebiega ciepłociąg, pomiędzy rurą ciepłowniczą a stalowymi elementami zabezpieczającymi instalację.

Reklama

W akcję niesienia pomocy zwierzakowi zaangażowanych było wiele osób: wolontariusze, pracownicy  Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Państwowej Straży Pożarnej, strażacy ochotnicy z OSP Słocina, Załęże, Zalesie, policja, straż miejska.

O sprawie zrobiło się głośno w całym kraju, a rzeszowianie z nadzieją śledzili doniesienia z akcji ratowniczej. To właśnie mieszkańcy Rzeszowa doprowadzili do zainteresowania sprawą donosząc o odgłosach miauczenia kota w rurach:

http://dziejesienapodkarpaciu.pl/uslyszal-miauczenie-z-rury-kocie-poruszenie-w-rzeszowie/

Poprzedni artykułAuto wjechało do potoku. Kierowca z obrażeniami trafił do szpitala
Następny artykułMarsze Wszystkich Świętych przeszły w regionie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!