Strona główna KROSNO Zabezpieczyli ponad 2 kg nielegalnych substancji

Zabezpieczyli ponad 2 kg nielegalnych substancji

0
Reklama

Krośnieńscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, od kilku miesięcy pracowali nad sprawą nielegalnego posiadania oraz handlu środkami odurzającymi. Funkcjonariusze typowali osoby podejrzewane o uprawnianie przestępczego procederu, ustalali ich adresy oraz kanały dystrybucji zabronionych substancji.

Pierwsze efekty intensywnej pracy operacyjnej pojawiły się w lutym br. Policjanci ustalili adres posesji na terenie gminy Miejsce Piastowe, gdzie mogły być przechowywane narkotyki. Podejrzenia śledczych potwierdziły się i podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość środków odurzających w postaci marihuany, mefedronu, kokainy oraz tabletek ecstasy. Ponadto, przebywający na terenie posesji 26-latek, okazał się osobą poszukiwaną i trafił do policyjnego aresztu. 

Reklama

Kilka dni później, policjanci ustalili kolejne lokalizacje, tym razem na terenie Krosna. W wyniku przeprowadzonych przeszukań typowanych posesji, funkcjonariusze ujawnili amfetaminę, tabletki ecstasy oraz sprzęt do przechowywania i porcjowania narkotyków. Mieszkańcy posesji – w wieku 34 i 40 lat, zostali zatrzymali. 

W ręce policjantów wpadł również 31-letni mieszkaniec gminy Krościenko Wyżne, który za pośrednictwem jednej z internetowych aplikacji, zakupił znaczną ilość substancji odurzających. Podczas przeszukania domu mężczyzny, policjanci ujawnili tabletki ecstasy oraz sprzęt wykorzystywany do porcjowania narkotyków. 

Wszyscy zatrzymani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków ustawodawca przewidział karę do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!