Strona główna PRZEMYŚL Lotnisko w Arłamowie. Trwają konsultacje i rozmowy

Lotnisko w Arłamowie. Trwają konsultacje i rozmowy

0
Konferencja w gm. Bircza. fot. facebook Grzegorz Gągola
Reklama

Samorządowcy z gminy Bircza oraz starostwa powiatowego w Przemyślu wzięli udział w konferencji prasowej dotyczącej budowy lotniska w Woli Korzenieckiej k. Arłamowa. Trwa spór między samorządami dotyczący budowy portu lotniczego w gminie Bircza.

Kilka dni temu doszło do konfrontacji burmistrza Ustrzyk Dolnych z wójtem Birczy ws. budowy lotniska w Arłamowie. Bartosz Romowicz, samorządowiec z Bieszczadów chce przyłączenie terenów Woli Korzenieckiej do gminy Ustrzyki, a tym samym zagarnięcia terenów lądowiska.

Reklama

Władze gminy Bircza nie zgadzają się na podział terytorialny. Sam pomysł budowy lotniska popierają.

W czasie konferencji padły słowa: Nie ma zgody Rady Gminy Bircza jak również Rady Powiatu Przemyskiego na zaproponowaną zmianę granic. Takie rozwiązanie w ogóle nie wchodzi w grę”- powiedział Grzegorz Gągola, wójt Birczy.

Jesteśmy jednak za tym, aby to lądowisko rozwinąć i przekształcić w lotnisko. Rozmawialiśmy o tym podczas dzisiejszego spotkania. Zapoznaliśmy się z ciekawą koncepcją przedstawioną przez dyrekcję hotelu Arłamów. Myślę, że te plany uda się zrealizować- mówił.

Pomysł budowy lotniska popiera starostwo powiatowe, starosta Jan Pączek powiedział: „teren jest własnością Skarbu Państwa, w zarządzie Lasów Państwowych. W pierwszej kolejności chcielibyśmy przejąć te tereny na własność powiatu przemyskiego. Wtedy rozpoczęlibyśmy starania o powstanie lotniska, po uprzedniej analizie merytorycznej”.

Konsultacje ws. budowy mają potrwać do 15 lutego.

Reklama
Poprzedni artykuł9-latka traciła przytomność i wymagała interwencji lekarza. Policja eskortowała samochód
Następny artykułZmiany w A-klasowym Pogórzu Dubiecko. Wywiad z nowym prezesem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj