Strona główna WIADOMOŚCI "Listopadowy weekend" na drogach Podkarpacia

"Listopadowy weekend" na drogach Podkarpacia

0
Reklama

Dziś ostatni dzień przedłużonego, świątecznego weekendu. Jesienna aura, deszcz i ograniczona widoczność, sprawiają, że warunki na drogach są trudne. Podkarpaccy policjanci, w ramach działań „Listopadowy weekend” czuwają nad bezpieczeństwem kierujących i pieszych.

Głównym zadaniem policjantów jest ułatwianie ruchu pojazdów na drogach województwa. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracać będą na stan trzeźwości kierowców, a także na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków drogowych – min. nieprawidłowe wyprzedzanie, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu czy nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych.
Baczną uwagę policjanci będą też zwracać na przypadki przekraczania dopuszczalnej prędkości. Dlatego w działaniach wykorzystane zostaną policyjne samochody wyposażone w wideorejestratory, a w wielu miejscach kontrole prędkości prowadzone będą w sposób kaskadowy. Działania zakończą się w poniedziałek późnym wieczorem.
Policja przypomina – jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Jesień to też najtrudniejszy okres dla pieszych z uwagi na szybko zapadający zmrok i zmienną pogodę. Ważne jest to, aby piesi, którzy poruszają się jezdnią lub poboczem nosili elementy odblaskowe.
 
Statystyki działań „Listopadowy weekend”
 

8.11 9.11 10.11 11.11 Razem
wypadki 5 9 1
zabici 1 0 0
ranni 4 10 1
nietrzeźwi 12 14 9
Reklama