Strona główna WIADOMOŚCI Lesko, Sanok: Nowe drogi powiatowe dzięki Nadleśnictwu

Lesko, Sanok: Nowe drogi powiatowe dzięki Nadleśnictwu

0
Reklama

Pięć dróg wyremontowano i przebudowano w tym roku na terenie powiatu leskiego oraz gmin Sanok, Solina i Zagórz przy udziale finansowym Nadleśnictwa Lesko. 


Działając w oparciu o Zarządzenie nr 22 z dnia 7 czerwca 2017 roku Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych regulującego zasady wykorzystania środków związanych z funduszem leśnym, dla realizacji wspólnych przedsięwzięć jednostek organizacyjnych o charakterze infrastrukturalnym w zakresie wspomagania administracji publicznej, Nadleśnictwo Lesko wspólnie z samorządami przeprowadziło kilka inwestycji drogowych. Łączna kwota przeznaczona na ten cel przez Nadleśnictwo Lesko w 2017 roku to 254 tys. zł. Inwestorem wiodącym były samorządy.
Na przebudowę dwóch dróg przeznaczono środki związane z funduszem leśnym. Dzięki tym pieniądzom i wkładowi Starostwa Powiatowego w Lesku przebudowano drogę powiatową w Zwierzyniu. Z kolei drogę gminną w Zagórzu przebudowano współfinansując inwestycję wspólnie z Gminą Zagórz.
Wspólnymi siłami nadleśnictwa i Gminy Sanok wyremontowano dwie drogi: w Stróżach Małych i w Niebieszczanach. Z kolei w miejscowości Berezka wyremontowano fragment drogi dzięki współdziałaniu z Gminą Solina.
Wszystkie wspólne inwestycje drogowe zostały zakończone w tym roku. Na nowy 2018 rok, również przewidziano kolejne zadania i nowe inwestycje.
źr. RDLP Krosno 

Reklama
Poprzedni artykułRzeszów: Wszechpolacy rozdawali cukierki z okazji Mikołajek
Następny artykułNowa Dęba: Szpital będzie miał nowy sprzęt