Strona główna WIADOMOŚCI Rzeszów: Wszechpolacy rozdawali cukierki z okazji Mikołajek

Rzeszów: Wszechpolacy rozdawali cukierki z okazji Mikołajek

0
Reklama

W Mikołajki działacze Młodzieży Wszechpolskiej postanowili osłodzić życie mieszkańcom Rzeszowa. Przygotowali cukierki, do których przymocowali karteczki z cytatami znanych narodowców, jak Roman Dmowski, Jans Mosdorf, Jędrzej Giertych, czy sympatyzujący z ideą narodową Prymas Stefan Wyszyński.


Akcja rozpoczęła się o po południu przy studni na Rynku, następnie Wszechpolacy rozeszli się w grupach po okolicznych ulicach. Większość ludzi reagowała bardzo pozytywnie i pomimo zimna, zatrzymywała się na chwilkę i z uśmiechem wybierała cukierki. 
O krótki komentarz poprosiliśmy Panią Marię, która była koordynatorką całej akcji:

Dzisiaj po południu, w święto ku czci świętego Mikołaja – biskupa Miry, działacze Młodzieży Wszechpolskiej wręczali mieszkańcom Rzeszowa cukierki. Według tradycji w tym dniu ofiarowujemy bliskim (a szczególnie dzieciom) prezenty. Nasi przedstawiciele postanowili obdarować dzisiaj każdą napotkaną osobę – bez względu na wiek i poglądy polityczne.  Do cukierków zostały dołączone karteczki z cytatami narodowców m.in. Romana Dmowskiego, Jana Mosdorfa, Zygmunta Balickiego czy Jana Ludwika Popławskiego. W sumie wybranych zostało około siedemdziesięciu sentencji, które w zeszłym tygodniu (po spotkaniu) nasi działacze przywiązywali przy użyciu tasiemek do cukierków. Słodyczy było łącznie ponad 4 kilo! Akcja miała na celu propagowanie myśli narodowej. Przy okazji nasi działacze zachęcali napotkane osoby do zapoznania się z działalnością Młodzieży Wszechpolskiej poprzez stronę internetową. Spotkaliśmy się z pozytywnym odbiorem naszego przedsięwzięcia, a drobne podarunki wzbudzały uśmiech na twarzy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Niestety, my jako Polacy, wciąż jesteśmy zbyt bierni, nie angażujemy się w sprawy naszego kraju. Tymczasem jest coraz więcej powodów, abyśmy zaczęli realnie myśleć i działać dla Polski i jej przyszłości. W związku z tym zapraszamy do dołączenia do naszej organizacji wszystkie młode osoby (do 3o roku życia), które chcą wraz z nami budować narodową przyszłość. Przytaczając słowa Romana Dmowskiego – wielkiego Polaka i patrioty: „Obowiązki względem ojczyzny, to nie tylko obowiązki względem Polaków dzisiejszych, ale także względem pokoleń minionych i tych co po nas przyjdą.
 

Reklama