Strona główna ŁAŃCUT Łańcut: Przewodniczący Rady Miasta zrywa plakaty w kampanii

Łańcut: Przewodniczący Rady Miasta zrywa plakaty w kampanii

0
Reklama

Dziś do sieci trafił film, na którym widać przewodniczącego Rady Miasta Łańcuta, Adama Opałkę, zrywającego plakaty wyborcze jednego z komitetów wyborczych.


Adam Opałka, przewodniczący Rady Miasta Łańcuta oraz kierownik artystyczny Miejskiego Domu Kultury zrywa na filmiku plakaty wyborcze Grzegorza Brauna, lidera Konfederacji Wolność i Niepodległość na Podkarpaciu. Towarzyszy mu żona, która również pracuje w MDK.
Na filmie widać, że Opałka wyrzuca dopiero co zerwane plakaty do kosza, a widząc nagrywającego zajście przechodnia, straszy i grozi mu: „Co pan robisz!? Telefon wywalić? K….wa, dziadostwo. Weź to wyrzuć Bo co k…wa”. 
Plakaty Konfederacji zawisły na słupie gdzie wiszą zarówno informacje kulturalne jak i wyborcze, więc w jednym z miejsc wyznaczonych przez Burmistrza Łańcuta w obwieszczeniu dotyczącym kampanii wyborczej do parlamentu polskiego 2019: z dnia 20.08.2019 r., w sprawie wyznaczenia na terenie miasta Łańcuta – miejsc przeznaczonych na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów wszystkich komitetów wyborczych, słup ogłoszeniowy na skrzyżowaniu ulic Tadeusza Kościuszki i Placu Sobieskiego, został wyznaczony jako miejsce przeznaczone na umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów wszystkich komitetów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 13 października 2019 r.
https://www.facebook.com/watch/?v=508507403047788

Reklama