Strona główna RZESZÓW Ks. Stanisław Janusz nie żyje. Zmarł nagle, odwołano msze

Ks. Stanisław Janusz nie żyje. Zmarł nagle, odwołano msze

0
Reklama

W niedzielę nagle w wielu 72 lat zmarł ks. Stanisław Janusz, emerytowany proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Dynowie. Msze św. poranne zostały odwołane. Emerytowany proboszcz upadł nagle przed ołtarzem i stracił przytomność.

Ks. prał. dr Stanisław Janusz urodził się 3 kwietnia 1951 r. w Starej Dąbrowie k. Słupska. Po ukończeniu studiów w przemyskim WSD, przyjął święcenia kapłańskie 5 czerwca 1977 r. w Przemyślu. Pracował jako wikariusz w Górnie k. Rzeszowa, Rzeszowie (pw. MB Różańcowej), Żołyni i Rzeszowie (pw. NSPJ). Pełnił funkcję proboszcza w Cisnej (1986-1988), w Pawłosiowie (1993-1995) oraz w Dynowie (1995-2021). Studiował w Lublinie i w Rzymie. Przez kilka kadencji był dziekanem dekanatu dynowskiego. Odznaczony przywilejem EC. W 2003 r. został włączony do grona honorowych, a w 2012 r. do grona gremialnych kanoników Przeworskiej Kapituły Kolegiackiej- podała Archidiecezja Przemyska na swojej stronie.

Reklama

Eskorta zmarłego księdza odbędzie się we wtorek 7 marca 2023 r., godz. 17.00 do Kościoła parafialnego pw. św. Wawrzyńca w Dynowie.

Pogrzeb dzień później, msza w tymże kościele, pochówek na cmentarzu w Dynowie.

Reklama
Poprzedni artykuł18-latek wpadł w poślizg i dachował [foto]
Następny artykuł105- letni por. Tadeusz Lutak awansowany do stopnia kapitana

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj