Strona główna WIADOMOŚCI Krzysztof Basak nowym dyrektorem IAS w Rzeszowie

Krzysztof Basak nowym dyrektorem IAS w Rzeszowie

0
Reklama

Minister Finansów powołał nadkom. Krzysztofa Basaka na stanowisko Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

W piątek 26 stycznia odbyła się uroczystość objęcia obowiązków przez nowego dyrektora z udziałem pocztu sztandarowego Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Reklama

Nadkom. Krzysztof Basak jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Posiada bogate doświadczenie zawodowe – 30 lat w cle i skarbowości. Był funkcjonariuszem celnym i pracownikiem kontroli skarbowej, a następnie funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej zajmującym się głównie problematyką zwalczania przestępczości.

Od 1993 r. związany z jednostkami podległymi Ministrowi Finansów. Karierę zawodową rozpoczął w Głównym Urzędzie Ceł w Warszawie. Następnie w latach 1997-2002 pełnił służbę jako funkcjonariusz Inspekcji Celnej.
Był funkcjonariuszem Izby Celnej w Białej Podlaskiej w latach 2002 – 2006. Od 2006 r. pracował w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Lublinie.

Od 2017 r. związany z Izbą Administracji Skarbowej w Lublinie, gdzie pełnił służbę w Lubelskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Białej Podlaskiej. W latach 2017 – 2020 był funkcjonariuszem w strukturach Ministerstwa Finansów. Od 2020 r. ponownie związany z Izbą Administracji Skarbowej w Lublinie na stanowisku zastępcy Naczelnika Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, gdzie m.in. nadzorował komórki operacyjne, kontrolne, śledcze i odzyskiwania mienia. Ukończył Zasadniczy Kurs Celny, zdał egzamin na inspektora kontroli skarbowej, egzamin językowy. Ukończył także  liczne kursy i szkolenia w zakresie zwalczania przestępczości.

Nowo powołany Dyrektor zastąpił na tym stanowisku Witolda Mrozka – dotychczasowego Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Reklama
Poprzedni artykułPodwyższenie renty socjalnej – projekt obywatelski z poparciem rządu
Następny artykułNie żyje Wojciech Bobowski, przew. rady powiatu przemyskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!