Strona główna KROSNO Krosno: Zbadaj swoje płuca za darmo !

Krosno: Zbadaj swoje płuca za darmo !

0
Reklama

Już jutro (19.03) Spirobus odwiedzi mieszkańców Krosna. Badania będą wykonywane przy ulicy Wieniawskiego 4  w godzinach 10.00-16.00


Wraz z nim przyjedzie personel medyczny, który bezpłatnie przebada oraz udzieli rad i odpowiedzi związanych z chorobami układu oddechowego.  Badanie spirometryczne trwa 10 min, sprawdza jaka jest pojemność płuc oraz określa szybkość wydechu. Badanie jest bezbolesne, pozwala na wykrycie chorób m.in. astmy oskrzelowej, obturacyjnej choroby płuc czy też zapalenia oskrzeli.
Przedwodniczacy zarządu Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP podkreśla: .,, Szacuje się, że na choroby płuc cierpi ponad 6 mln Polaków. Około 4 mln na astmę a 2,5 mln na obturacyjną chorobę płuc określaną także jako POChP. Niestety, spora część z chorych nie zdaje sobie z tego sprawy”
Palenie tytoniu, zanieczyszczone środowisko wpływa na niekorzyść naszych płuc, skorzystajmy z okazji bezpłatnych badań zyskując tym samym szansę na wyleczenie, poprawę jakości życia a przede wszystkim przedłużenia go.

Reklama
Poprzedni artykułHistorie klockami budowane II
Następny artykułLeżajsk: MasterChef Junior – Gabrysia walczy o tytuł!