Strona główna TARNOBRZEG Koronawirus w Tarnobrzegu. Szpital wstrzymał przyjęcia pacjentów

Koronawirus w Tarnobrzegu. Szpital wstrzymał przyjęcia pacjentów

0
Reklama

Rzecznik wojewody poinformował dziś o 18 przypadku koronawirusa na Podkarpaciu. Jest to kobieta z powiatu tarnobrzeskiego, która kilka dni temu zgłosiła się do szpitala w Tarnobrzegu. W związku z tym wojewódzki szpital wstrzymał przyjmowanie pacjentów. Radny miejski Cezary Mikrut pisze na facebooku, że przez kilka dni kobieta nie miała badań na obecność  COVID-19.


Cezary Mikrut to lekarz, który w przeszłości pracował w tarnobrzeskim szpitalu. Pisze on o tym, że starsza kobieta została przyjęta do szpitala w poniedziałek z zapaleniem płuc. Jednak przez kilka dni nie wykonano u niej testu na obecność wirusa. Obawia się, że trzeba będzie zamknąć kilka oddziałów, a większość pracowników poddać kwarantannie.
W sieci zawrzało. Mieszkańcy boją się, że może to spowodować rozwój epidemii w powiecie tarnobrzeskim.Kobieta koło południa została przetransportowana karetką pogotowia ze szpitala w Tarnobrzegu do szpitala zakaźnego w Łańcucie.
W związku z sytuacją, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala imienia Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu wstrzymał całkowicie przyjęcia do szpitala. Pracownicy, którzy mogli mieć kontakt z zarażoną kobietą, zostali objęci kwarantanną i będą poddani testom na obecność wirusa.
https://www.facebook.com/SzpitalTarnobrzeg/photos/a.294641501129770/579603502633567/?type=3&theater

koronawirus na podkarpaciu

Reklama

Koronawirus na Podkarpaciu – najważniejsze informacje

Reklama