Strona główna KROSNO Koronawirus w powiecie krośnieńskim. Zarażony młody mężczyzna

Koronawirus w powiecie krośnieńskim. Zarażony młody mężczyzna

0
Reklama

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejny przypadek zarażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Łącznie jest już 19 pozytywnych wyników testu na SARS CoV2 w naszym województwie. W kraju jest już 411 takich przypadków.


Rzecznik wojewody informuje: badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 19 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. To młody mężczyzna z powiatu krośnieńskiego, który jest aktualnie hospitalizowany.
To pierwszy przypadek w powiecie krośnieńskim.


Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym/kwarantanną domową osoby, które były narażone na zakażenie wirusem SARS-CoV2.Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 5019 osób, a 4472 poddane jest kwarantannie.
Aktualnie hospitalizowanych jest 48 osób.
Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 827 testów.
Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 19 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
Odnotowano 1 zgon (15 marca). Dzisiejszy śmiertelny przypadek z Łańcuta, Ministerstwo nie ewidencjonuje, gdyż jak twierdzi przyczyną śmierci była sepsa.

Reklama

koronawirus na podkarpaciu

Koronawirus na Podkarpaciu – najważniejsze informacje

 

Reklama