Strona główna POLITYKA Konrad Fijołek obiecuje nowe podejście do centrum Rzeszowa

Konrad Fijołek obiecuje nowe podejście do centrum Rzeszowa [foto, video]

0
Reklama

Konrad Fijołek zorganizował dziś konferencję prasową na Placu Cichociemnych w Rzeszowie podczas, której zapowiedział nowe podejście do centrum Rzeszowa. W spotkaniu z mediami wzięła również udział Prezydent Łodzi- Hanna Zdanowska, która udzieliła poparcia wiceprzewodniczącemu Rady Miasta Rzeszowa.

Konrad Fijołek po raz kolejny nawiązał w swojej kampanii do punktu swojego programu jakim jest „zielony Rzeszów”. Wsparła go w tym Hanna Zdanowska, która jest od niedawna polskim ambasadorem Europejskiego Paktu na rzecz Klimatu:

O to w tym wszystko chodzi, że trzeba zmieniać jakoś naszego życia, a zieleń i wszystkie decyzje z ochroną klimatu są w tej chwili kluczowe… Potrzebujemy żyć w mieście przyjaznym w otoczeniu zieleni wolnym od smogu, wolnym od zanieczyszczeń, wolnym przede wszystkim od wszystkich pyłów. Dlatego tak ważne wszystkie zmiany, które dokonujemy i które chcemy dokonać…

Reklama

Zdanowska podkreślała pozytywne zmiany jakie zaszły w Łodzi pod jej rządami spowodowane wprowadzeniem woonerfów, czyli uporządkowanych ulic z priorytetem dla pieszych i rowerzystów. Wprowadzenie takich rozwiązań w Rzeszowie na ulicach Mickiewicza i Jagiellońskiej zapowiedział dziś Konrad Fijołek. Zaznaczył również, że jako prezydent miasta chciałby nowego podejście do centrum Rzeszowa. Pieniądze na te cele mają pochodzić z nowej unijnej perspektywy.

Mówiliśmy o tym jak ważna jest zieleń w Rzeszowie, ale szczególnie musimy spojrzeć na centrum naszego miasta. Chciałbym zapowiedzieć całkiem nowe podejście do centrum Rzeszowa, zwiększyć liczbę deptaków w mieście, ograniczyć w tych miejscach, gdzie to jest możliwe w ogóle wstęp samochodów, wprowadzić strefę wolnego, czystego transportu w centrum, a te ulice zamienione na deptaki i woonerfy uczynić bardziej dostępnymi dla mieszkańców.

Reklama
Poprzedni artykułRząd przyspiesza znoszenie restrykcji. Znamy daty
Następny artykułPowybijał szyby w domu. Uciekając z kolegą spowodowali kolizję

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj