Strona główna WIADOMOŚCI Rząd przyspiesza znoszenie restrykcji. Znamy daty

Rząd przyspiesza znoszenie restrykcji. Znamy daty

1326
0

W środę odbyła się konferencja prasowa premiera, na której zapowiedziano szybsze znoszenie niektórych restrykcji, niż planowano.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że: „Zdecydowaliśmy się dokonać korekt, modyfikacji w planie, który obowiązuje na maj i który jest dobrym planem. Przyspieszamy otwarcie kin teatrów, filharmonii, instytucji kultury o jeden tydzień, a dokładnie 8 dni, na 21 maja. W reżimie sanitarnym można będzie te działy życia społecznego uruchamiać”.

Adam Niedzielski wraz z premierem Morawieckim stwierdzili, iż „Wychodzimy z tej trzeciej fali, a średnia zachorowań maleje. Dzisiejsza liczba zachorowań jest większa niż tydzień temu, ale to wynika przede wszystkim z faktu, że tydzień temu mieliśmy majówkę, która zaburza cykl tygodniowy, wiec te dzienne wzrosty nie są powodem do niepokoju, bo mamy cały czas malejący trend zachorowań” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zdecydowaliśmy się dokonać korekt, modyfikacji w planie, który obowiązuje na maj i który jest dobrym planem. Przyspieszamy otwarcie kin teatrów, filharmonii, instytucji kultury o jeden tydzień, a dokładnie na 8 dni, na 21 maja. O jeden dzień, czyli nie 29, a 28 maja otwarte ponownie zostaną branża sportowa, kluby fitness, baseny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here