Strona główna BIESZCZADY Kolejni imigranci na Podkarpaciu. Zatrzymała ich straż graniczna

Kolejni imigranci na Podkarpaciu. Zatrzymała ich straż graniczna

0
Reklama

Zatrzymani Irakijczycy to Kobieta oraz dwóch mężczyzn. Do przekroczenia granicy z Ukrainy doszło w okolicach m. Sierakośce na Podkarpaciu. Zatrzymali ich funkcjonariusze Straży Granicznej z Huwnik wyposażeni w kamery termowizyjne.

Do przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski doszło w nocy z 2/3 lutego na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Huwnikach. Mundurowi wyposażeni w kamery termowizyjne zauważyli trzy osoby pieszo przekraczające granicę w miejscu niedozwolonym. Natychmiast przystąpiono do legitymowania. Zatrzymani to obywatele Iraku, dwóch mężczyzn oraz kobieta w wieku od 23 do 25 lat. Dwie osoby miały przy sobie irackie dokumenty.

Reklama

W takcie rozmowy z funkcjonariuszami cudzoziemcy opowiedzieli historię swojej wyprawy. Legalnie dostali się drogą lotniczą na Ukrainę, później zorganizowali sobie transport do granicy z Polską. Ich ostatecznym celem były Niemcy, gdzie chcieli dołączyć do rodzin.

Trwają czynności zmierzające do przekazania imigrantów na Ukrainę w ramach umowy o readmisji.

Od początku 2022 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 13 imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy i Słowacji do Polski. Byli to obywatele Afganistanu, Turcji oraz Iraku.

Reklama
Poprzedni artykułKolejne amerykańskie samoloty wylądowały w Jasionce [foto]
Następny artykułStraż Graniczna zatrzymała bus na granicy. Miał sfałszowany numer VIN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj