Strona główna JAROSŁAW Kolejne oszustwo na ekogroszek. Nie daj się okraść!

Kolejne oszustwo na ekogroszek. Nie daj się okraść!

0
ogień w piecyku

Jarosławscy policjanci ostrzegają przed próbami wyłudzenia przy sprzedaży opału. Kilka dni temu, mieszkanka gminy Radymno, straciła 4,5 tys. złotych po wpłaceniu zaliczki na zakup ekogroszku. Kobieta była przekonana, że rozmawia z przedstawicielem firmy sprzedającej opał, a w rzeczywistości przelała pieniądze oszustowi. Policjanci apelują o większą rozwagę przy tego typu transakcjach.

Wysokie ceny węgla oraz trudności w jego zakupie spowodowały, że w Internecie pojawiło się wiele ogłoszeń, umieszczonych przez nie zawsze uczciwych sprzedawców. W piątek, do jarosławskiej komendy zgłosiła się 36-letnia mieszkanka Radymna. Kobieta zawiadomiła, że padła ofiarą oszustwa przy zakupie ekogroszku.

Z jej relacji wynikało, że na stronie internetowej jednego z portali aukcyjnych, znalazła atrakcyjną ofertę. Skontaktowała się telefonicznie z osobą zamieszczającą to ogłoszenie. Ze sprzedawcą ustaliła, że dokona przedpłaty w wysokości 4,5 tys. złotych, a opał zostanie jej dostarczony w ciągu 10 dni. Niestety ekogroszek nie dotarł na miejsce w terminie. Pokrzywdzona nie odzyskała także zwrotu gotówki. Wówczas zrozumiała, że została oszukana i sprawę zgłosiła na Policję.  

Policja apeluje o rozsądne zakupy w sieci. Zachowajmy dużą ostrożność przy korzystaniu z tego rodzaju ofert oraz stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Sprawdzajmy wiarygodność sprzedawcy i firmy, którą reprezentuje. Uważajmy na tzw. „super okazje” i „promocje”, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów.

Poprzedni artykułWyprzedzał na skrzyżowaniu, przejechał na czerwonym. Stracił prawo jazdy
Następny artykuł„Wzmacniamy i budujemy siłę Wojska Polskiego”- min. Błaszczak w Nowej Dębie [foto]
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj