Strona główna BIESZCZADY Kolejne drogi w Bieszczadach oddane do użytku

Kolejne drogi w Bieszczadach oddane do użytku

0
Reklama

W Wysoczanach w gminie Komańcza poświęcono i oficjalnie oddano do użytku drogi, zrealizowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład z Programu Inwestycji Strategicznych. Na zadanie zatytułowane „Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Komańcza” przeznaczono ponad 2,8 mln złotych, z czego aż ponad 2,7 mln złotych to dofinansowanie z Polskiego Ładu. 

Aby region mógł się rozwijać, muszą być wyremontowane i dobrej jakości drogi. Jako Samorząd Województwa Podkarpackiego dużo inwestujemy na terenie całych Bieszczad. Dziś składam ogromne gratulacje dla włodarzy gminy Komańcza za to, że w sposób skuteczny pozyskują środki na realizację inwestycji na terenie tej pięknej bieszczadzkiej gminy – powiedział w czasie uroczystości wicemarszałek Piotr Pilch. 

Mamy środki na to, żeby poprawiać infrastrukturę służąc tym ludziom, którzy kiedyś zostali zapomniani przez system, to pozostawienie bez szans na łatwe przemieszczanie się, a tym samym kontakt ze światem i rozwój – to było bardzo krzywdzące dla tych, którzy niegdyś pracowali w PGR-ach– mówił Jerzy Borcz przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolniczego w Rzeszowie. 

W gminie Komańcza zrealizowano zadanie, które składało się z trzech inwestycji. Przebudowano drogi w miejscowościach: Wysoczany – wartość inwestycji to nieco ponad 1 milion złotych, Komańcza o wartości inwestycji prawie 850 tysięcy złotych oraz w Smolniku – o wartości ponad 860 tysięcy złotych. Zadanie miało na celu poprawę spójności połączeń drogowych pomiędzy drogami gminnymi i wojewódzkimi. W jego ramach wykonano szereg inwestycji polegających m.in. na wzmocnieniu podbudowy kruszywem, położeniu nowych nawierzchni asfaltowych, wykonaniu oraz uzupełnieniu poboczy, wykonaniu nowych zjazdów, przepustów oraz rowów melioracyjnych. W efekcie zwiększono parametry techniczne i eksploatacyjne infrastruktury drogowej. 

Reklama

Rządowy Fundusz Polski ŁadProgram Inwestycji Strategicznych ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez JST. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez BGK.

Reklama
Poprzedni artykułSkradzione honda i opel odzyskane na granicy w Korczowej
Następny artykułZimni ogrodnicy przyszli. Czeka nas noc z przymrozkami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!