Strona główna JAROSŁAW Skradzione honda i opel odzyskane na granicy w Korczowej

Skradzione honda i opel odzyskane na granicy w Korczowej

0
Reklama

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Korczowej zatrzymali dwa pojazdy pochodzące z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość wynosi 90 tys. zł.

11 maja do kontroli w przejściu granicznym w Korczowej zgłosił się 60-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna wyjeżdżał z Polski hondą CRV zarejestrowaną na Ukrainie. W trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu strażnicy graniczni zauważyli nieuprawnioną ingerencję w jego oznaczenia identyfikacyjne. Ponadto podejrzany wydał się również mundurowym  dowód rejestracyjny samochodu. Jak się okazało, ukraiński dokument był podrobiony na wzór oryginału.

Samochód o wartości ok. 45 tys. zł oraz fałszywy dowód rejestracyjny zostały zatrzymane, a w sprawie specjaliści z SG prowadzą dalsze czynności.

Reklama

Dzień wcześniej (10 maja) na tym samym przejściu granicznym zatrzymano osobówkę marki Opel Insignia. Autem wyjeżdżał z kraju 39-letni obywatel Polski. Podczas kontroli mundurowi ujawnili, że dane pojazdu figurują w międzynarodowych bazach poszukiwawczych (Interpol oraz SIS). Opel był poszukiwany przez niemieckie służby już od ponad 4 lat.

Pojazd o szacunkowej wartości 45 tys. zł został zatrzymany i razem z kierującym przekazany policjantom, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili ponad 30 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość przekracza 2,5 mln zł.

Poprzedni artykułPoszukiwali 65-latka w Błażkowej. Odnaleziono go martwego w Czechach [foto]
Następny artykułKolejne drogi w Bieszczadach oddane do użytku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!