Strona główna POLSKA I ŚWIAT Kolejne cztery przypadki zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu

Kolejne cztery przypadki zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu

0
Reklama

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejne przypadki zarażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Łącznie jest już 43 pozytywnych wyników testu na SARS CoV2 w naszym województwie. W kraju jest już 957 takich przypadków.


Rzecznik wojewody informuje: 
badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 4 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. (Razem mamy teraz 43). Pierwszy – to starszy mężczyzna z powiatu rzeszowskiego w stanie dobrym hospitalizowany aktualnie, drugi – młoda kobieta z powiatu mieleckiego w stanie dobrym hospitalizowana, trzeci – kobieta w sile wieku stan dobry z powiatu przemyskiego hospitalizowana oraz czwarty – starsza kobieta z powiatu leżajskiego w poważnym stanie hospitalizowana.


 
Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym/kwarantanną domową osoby, które były narażone na zakażenie wirusem SARS-CoV2.Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 6879 osób, a 7365 poddane jest kwarantannie.
Aktualnie hospitalizowanych jest 55 osób.
Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1237 testów.
Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 43 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
Odnotowano 1 zgon (15 marca).
koronawirus na podkarpaciu
Koronawirus na Podkarpaciu – najważniejsze informacje
 

Reklama
Reklama