Strona główna KOLBUSZOWA Kolejna osoba oszukana na kryptowalutę

Kolejna osoba oszukana na kryptowalutę

0
Reklama

Oszuści internetowi korzystają z każdej możliwość, aby osiągnąć swój cel. Wykorzystują również zainteresowanie inwestycjami w kryptowaluty, aby pod pretekstem łatwego zysku ograbić ofiary z oszczędności. Właśnie w ten sposób mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego stracił kilka tysięcy złotych. Policjanci apelują o ostrożność.

Mężczyzna powiadomił, że skontaktował a się z nim telefonicznie kobieta, która poinformowała, że posiada on nieaktywne konto na internetowej giełdzie kryptowalutowej. W trakcie kolejnych kontaktów pokrzywdzony został  namówiony do aktywacji konta, a następnie do zainstalowania aplikacji umożliwiającej zdalny dostęp do pulpitu. Po zainstalowaniu aplikacji mężczyzna zalogował się do swojego banku i z pomocą oszusta wykonał przelew  w wysokości kilku tysięcy złotych. Następnie oszust namówił pokrzywdzonego, aby ten zaciągnął pożyczkę w wysokości kilkunastu tysięcy złotych, w celu wykazania większego obrotu na koncie. Mężczyzna zgodził się i z pomocą oszusta uzupełnił wniosek o pożyczkę 15 tys. złotych.

Reklama

Na szczęście do zawarcia pożyczki ostatecznie nie doszło, ponieważ do pokrzywdzonego zadzwonił pracownik banku, aby potwierdzić  złożenie wniosku o pożyczkę. W trakcie rozmowy z pracownikiem, pokrzywdzony uświadomił sobie, że padł ofiarą oszustów.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi kolbuszowska Policja.
 
Policjanci apelują o ostrożność.

Reklama
Poprzedni artykułWyprzedzał motocyklem. Doszło do zderzenia
Następny artykułGroźny pożar w Jędrzejówce. Dwie osoby ranne [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!