Strona główna RZESZÓW KAS obchodziła swoje święto

KAS obchodziła swoje święto

0
Reklama

W Rzeszowie odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej. W uroczystościach uczestniczył marszałek Władysław Ortyl. Młoda formacja, która powstała w wyniku połączenia administracji podatkowej, Służby Celnej oraz kontroli skarbowej, świętuje pięć lat swojego funkcjonowania.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele oo. Dominikanów. Po niej goście wydarzenia przeszli do auli Politechniki Rzeszowskiej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Jej głównym punktem było wręczenie odznaczeń, medali i awansów dla najbardziej zasłużonych osób.

Reklama

Podczas obchodów marszałek Władysław Ortyl złożył życzenia wszystkim pracownikom oraz funkcjonariuszom podkarpackich struktura Krajowej Administracji Skarbowej. Jednocześnie podziękował za ciężką pracę i trudne zadania realizowane każdego dnia na rzecz kraju.

Krajowa Administracja Skarbowa dba o budżet, dba o przychody, jest swoistym strażnikiem tego skarbca po stronie przychodów. Z okazji dzisiejszego święta życzę, aby Krajowa Administracja Skarbowa nadal tak prężnie się rozwijała, wykorzystując nowoczesne rozwiązania technologiczne, z korzyścią dla nas wszystkich – powiedział marszałek.

W uroczystościach samorząd województwa reprezentował również Jerzy Cypryś – wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Obecni byli także: Anna Chałupa – podsekretarz stanu, zastępca Szefa KAS, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart,  przedstawiciele służb mundurowych, duchowieństwa, podkarpackich instytucji oraz szkół wyższych.

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie – Witold Mrozek, przypomniał, że to już pięć lat od kiedy KAS funkcjonuje w nowej, scalonej formule organizacyjnej. Mówił też o zadaniach, jakie na co dzień realizują pracownicy KAS:

Swoje zadania realizujemy poprzez uszczelnienie systemu podatkowego, ochronę konkurencyjności polskiego biznesu, zwalczanie przestępczości ekonomicznej, obsługę ruchu towarowego na granicy a także poprzez znaczące podnoszenie usług cyfrowych.

Dyrektor Witold Mrozek podsumował osiągnięcia pracowników KAS na Podkarpaciu. Mówił też o obsłudze ruchu granicznego w kontekście działań wojennych na Ukrainie, dziękując tym służbom, z którymi KAS współpracowała.

Od rozpoczęcia konfliktu w Ukrainie, na podkarpackich przejściach granicznych priorytetowo odprawiliśmy blisko 14 tys. transportów ciężarowych z pomocą humanitarną dla obywateli Ukrainy. Nawiązaliśmy współpracę z różnymi organizacjami, instytucjami, w zakresie niesienia wsparcia humanitarnego. Świadczyliśmy też  pomoc informacyjną i doradczą – mówił dyrektor Mrozek.

Jak poinformował dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, w ramach odpraw ruchu towarowego od stycznia do sierpnia tego roku funkcjonariusze KAS obsłużyli około 247 tysięcy zgłoszeń celnych o łącznej wartości towarów sięgającej prawie 40 mld złotych.

Strukturę KAS w województwie podkarpackim tworzą Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie wraz z podległymi 23 urzędami skarbowymi, Podkarpackim Urzędem Celno-Skarbowym w Przemyślu z trzema delegaturami oraz 13 oddziałami celnymi.

Poprzedni artykuł3,5 promila u kierowcy jednośladu. Doszło do wypadku
Następny artykułMen Care Barber Shop Rzeszów. Nowy punkt na mapie podkarpacia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!