Strona główna WIADOMOŚCI Już za tydzień zmiana rozkładu jazdy PKP. Zobacz co się zmieni

Już za tydzień zmiana rozkładu jazdy PKP. Zobacz co się zmieni

0
Reklama

W najbliższą niedzielę, 3 września, nastąpi zmiana rozkładu jazdy pociągów PLK PKP. Korekta kolejowego rozkładu będzie obowiązywać do 14 października.


Plakaty z informacją o połączeniach są już dostępne w Internecie. Celem korekty jest zapewnienie maksymalnie sprawnej organizacji ruchu podczas kolejnych etapów modernizacji i remontów linii. Korekta rozkładu jazdy pozwala zarządcy infrastruktury na rozpoczynanie i zmianę organizacji prac. Toczą się roboty obejmujące wymianę kilometrów torów, przebudowę stacji. Modernizowane są stacje i przystanki, montowane nowe urządzenia sterowania ruchem.
Na Podkarpaciu od 19 września objęty pracami odcinek Boguchwała – Czudec, będzie zamknięty. Między Boguchwałą a Jasłem zostanie uruchomiona komunikacja autobusowa. Pociągi kursujące między Rzeszowem a Komańczą i Gorlicami, pojadą w skróconej relacji do Jasła. 
Podczas weekendu, w którym wprowadzana będzie korekta rozkładu, na największych stacjach w Polsce  pomocy pasażerom udzielą informatorzy mobilni oraz pracownicy punktów InfoDworzec. Zmiany w kursowaniu pociągów są ujęte w rozkładach jazdy. Informacje o aktualnym rozkładzie jazdy pociągów dostępne są na stacjach i przystankach w formie plakatów, ulotek oraz na stronach portalpasazera.pl i rozklad-pkp.pl, a także bezpośrednio u przewoźników kolejowych. Informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity można znaleźć na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200.
źr.: PLK PKP 
 

Reklama
Poprzedni artykułNice I liga: Stal z Miedzią na remis
Następny artykułNie żyje lekarka z Jasła