Strona główna ROPCZYCE Jest areszt dla sprawcy oszustwa „na wnuczka”

Jest areszt dla sprawcy oszustwa „na wnuczka”

0
Reklama

Ropczyccy policjanci zatrzymali sprawcę, który kilka dni wcześniej wyłudził metodą „na wnuczka” 170 tys. złotych od mieszkanki Lubziny. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ropczyckiej komendy pracowali nad ustaleniem sprawcy oszustwa metodą „na wnuczka”, do którego doszło 21 lipca bieżącego roku. Tego dnia, kilka minut po godzinie 14 jedna z mieszkanek miejscowości Lubzina przekazała oszustowi 170 tys. złotych.

Reklama

Wcześniej była instruowana przez kobietę podającą się za jej córkę, że potrzebuje ona pilnej pomocy, powiedziała również, że pieniądze są jej niezbędne. Policjanci Wydziału Kryminalnego ropczyckiej jednostki sprawdzili wszelkie tropy i prowadzili intensywne działania operacyjne. W wyniku prowadzonych czynności, w czwartek rano na terenie Krakowa funkcjonariusze zatrzymali 65-letniego mężczyznę. Okazało się, że mężczyzna już wcześniej dopuścił się podobnych czynów. W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci zabezpieczyli dużą kwotę pieniędzy.

Po zatrzymaniu podejrzany mężczyzna usłyszał zarzut z art. 286 § 1 kk w warunkach art 64 § 1 kk, do którego się przyznał. Następnie Sąd Rejonowy w Ropczycach przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Ropczycach i zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na najbliższe 3 miesiące.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Poprzedni artykułŚmiertelny wypadek w Jarosławiu. Nie żyje 70-latek
Następny artykułChciał wyjechać z parkingu, zasnął za kierownicą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!