Strona główna JASŁO Jasło: Ładne kwiatki? Rewitalizujemy Jasło!

Jasło: Ładne kwiatki? Rewitalizujemy Jasło!

0
Reklama

Pod takim hasłem Miasto Jasło zorganizowało akcję rozdawania roślin doniczkowych oczyszczających powietrze. 1000 roślin trafiło do mieszkańców, którzy przynieśli ze sobą na jasielski rynek co najmniej 100 plastikowych nakrętek, albo drobny zużyty sprzęt elektroniczny.

Miasto konsekwentnie przypomina jaślanom, o tym, że jakość powietrza w dużej mierze zależy od nas samych, dlatego organizuje wiele akcji edukacyjnych promujących dbanie o środowisko. Tym razem, nie rozdawano drzewek i krzewów ozdobnych, lecz rośliny doniczkowe walczące ze smogiem: skrzydłokwiat, bluszcz, epipremnum złociste, zielistka i chamedora wytworna. Akcję pod kątem edukacyjnym wspierały Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Kołaczyce.

Reklama

Akcja rozdawania roślin połączona była również z promocją prowadzonego przez Miasto programu rewitalizacji. Miasto przygotowało Lokalny Program Rewitalizacji dla Jasła na lata 2014-2023 (LPR) i już go realizuje m.in. poprzez  kluczowy projekt rewitalizacyjny za 15 milionów złotych. Projekt „Rewitalizacja Miasta Jasła w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego” otrzymał dofinansowanie w wysokości 9,5 mln złotych, a jego realizacja rozpocznie się jeszcze w tym roku.

ź: UM Jasło

Reklama