Strona główna BIESZCZADY Jak sytuacja turystyczna w Bieszczadach?

Jak sytuacja turystyczna w Bieszczadach?

0
Reklama

Warunki na szlakach turystycznych są trudne. Większość odcinków jest słabo przetartych, mniej uczęszczane są nieprzetarte. Na szlakach zalega świeży, miejscami grząski śnieg, utrudniający poruszanie się, a grubość pokrywy wynosi od 20 do 150 cm w miejscach nawianych. Na niektórych fragmentach odcinków występują wiszące oblodzone gałęzie. Zachowajcie ostrożność i zabierzcie ze sobą raczki oraz kije trekkingowe, miejscami niezbędne będą rakiety.

Parkingi, które są odśnieżane i dostępne do parkowania samochodów: Wołosate wraz z dostępem do toalet, Ustrzyki Górne, Przełęcz Wyżniańska, Brzegi Górne.

Ze względu na wysoką pokrywę śnieżną dojazd do Bukowca jest możliwy tylko do skrzyżowania z tzw. drogą błękitną (około 400 metrów do parkingu). Dalej, brak przejazdu!

Reklama

W najbliższych dniach  przewidywany jest znaczący spadek temperatur. Mróz nie jest przeszkodą w chodzeniu po górach, musicie być jednak dobrze przygotowani na taką okoliczność, dodatkowy polar i termos z gorącą herbatą mogą się bardzo przydać.

Każdorazowo przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody oraz mapę miejsc zagrożonych na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR . Prosimy również o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

Reklama
Poprzedni artykułKulesza odwiedził Rzeszów. Rozmawiano m.in. o Stadionie Miejskim
Następny artykułWeteran obchodził 98. urodziny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!