Strona główna KOLBUSZOWA 18-latek odpowie za podawanie się za policjanta

18-latek odpowie za podawanie się za policjanta [foto]

0
Reklama

Kilka dni temu do kolbuszowskiej jednostki zgłosiła się mieszkanka naszego powiatu, która złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełniania przestępstwa polegającego na podawaniu się za policjanta.

Z relacji kobiety wynikało, że do jej 14-letniego syna przyszedł młody mężczyzna, który przedstawił się jako policjant. Podczas rozmowy poinformował, że jest na służbie i pokazał dokument przypominający legitymację policyjną. Kiedy kobieta prosiła go o podanie swoich danych, odmówił. W trakcie dalszej rozmowy okazało się, że mężczyzna chwilę wcześniej zaczepił jej syna, który szedł razem z koleżanką, twierdząc, że zbyt głośno się zachowują. W trakcie zwracania uwagi 14-latkowi również twierdził, że jest starszym posterunkowym i okazał legitymację. 14-latek włączył latarkę i obejrzał legitymację, ale odmówił podania swoich danych. Fałszywy policjant przyszedł do domu 14-latka chcąc się dowiedzieć, czy tamten nie zrobił zdjęcia jego legitymacji.

Reklama

Kobieta, zaniepokojona wizytą i zachowaniem mężczyzny, zgłosiła sprawę na Policję.

Funkcjonariusze szybko ustalili dane 19-latka, który podawał się za policjanta. Podczas przeszukania w jego domu zabezpieczyli m.in. imitację legitymacji policyjnej oraz akcesoria policyjne – kajdanki, pas i atrapę pistoletu. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami kolbuszowskiej jednostki, 19-latek wyjaśnił, że zawsze chciał zostać policjantem.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!