Strona główna KULTURA Imprezy kulturalne w gminie Nisko. Co będzie się działo w niedzielę?

Imprezy kulturalne w gminie Nisko. Co będzie się działo w niedzielę?

0
Reklama

Gmina Nisko przygotowała bogatą ofertę kulturalną na niedzielę 30 lipca. Nie tylko jej mieszkańcy będą mogli dokonać wyboru pomiędzy warsztatami na Osiedlu Moskale, a świętem wsi Zarzecze.

Niżańskie Centrum Kultury organizuje na wspomnianym osiedlu w Nisku Wakacyjne Warsztaty Artystyczne. To już ósma odsłona zajęć, tym razem pod nazwą „Rodzinny Kolektyw”. Podczas imprezy mającej na celu integrację wewnątrz rodzin, a także pomiędzy sąsiadami wykonane zostaną prace: „Wakacyjne graffiti na ekotorbie”, „Wakacyjny Lampion” i „Rodzinne Drzewo w fantazyjnej oprawie”. Miejscem spotkania będzie plac zabaw przy ul. Leśnej. Zabawa przewidziana jest w godzinach 17 – 19.

Reklama

Wcześniej, bo już o 15:30 rozpocznie się Dzień Dziedzictwa Wsi Zarzecze. W programie znajdą się tak atrakcje dla dzieci (występy artystyczne rówieśników, dmuchańce, warsztaty kreatywne) jak i dla nieco starszych (turniej szachowy, projekcja nagrań „Zarzecze sprzed lat”, koncerty zespołów Żmije, Bidaczuchy oraz Insideout).

Na miejscowym stadionie – arenie niedzielnego spotkania, będzie można odwiedzić stanowiska promocyjne Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Zarzeckiej, OSP Zarzecze, twórców rękodzieła i 18 Pułku Saperów w Nisku.

Poprzedni artykułŚroda również z burzami. Wydano ostrzeżenie
Następny artykułNowy most w powiecie dębickim (FOTO)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!