Strona główna WIADOMOŚCI IMGW ostrzega: Mocno pada. Rzeki mogą przekroczyć stany alarmowe

IMGW ostrzega: Mocno pada. Rzeki mogą przekroczyć stany alarmowe

0
Reklama

IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne oraz hydrologiczne drugiego stopnia dla województwa podkarpackiego. Wszystko za sprawą intensywnych opadów deszczu.


W ostrzeżeniach drugiego stopnia dotyczących intensywnych opadów deszczu oraz hydrologicznego czytamy:
Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia – od 35 mm do 50 mm, miejscami do 70 mm.
W ciągu dnia, nocy oraz kolejnego dnia, w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, spodziewane są wzrosty poziomu wody (punktowo gwałtowne) do strefy stanów średnich, a lokalnie do dolnej części strefy stanów wysokich. Lokalnie, szczególnie w zlewniach zlokalizowanych na granicy województw: małopolskiego i podkarpackiego, na mniejszych ciekach i w zlewniach zurbanizowanych, stany wody mogą przekroczyć stan ostrzegawczy. Punktowo, w miejscu wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość krótkotrwałego przekroczenia stanu alarmowego. Obszar: Województwo podkarpackie – Zlewnie: Wisłoki, Sanu, Wisłoka i mniejsze bezpośrednie dopływy Wisły
 

Reklama