Strona główna POLSKA I ŚWIAT II Forum Inteligentnego Rozwoju w podrzeszowkiej Jasionce

II Forum Inteligentnego Rozwoju w podrzeszowkiej Jasionce

0
Reklama

W centrum konferencyjnym G2A Arena odbywa się  II Forum Inteligentnego Rozwoju, którego tematem przewodnim jest zrównoważony i inteligentny rozwój Polski. W debatach udział biorą naukowcy, politycy, przedstawiciele samorządu i biznesu.  Dziś rozpoczyna  się drugi i ostatni dzień Forum. Warto odnotować, że wśród prelegentów pojawił się inteligentny robot  Pepper

II Forum Inteligentnego Rozwoju to innowacyjna płaszczyzna styku trzech kluczowych filarów polskiej perspektywy inteligentnych specjalizacji: biznesu, samorządu i nauki. Wydarzenie składa się z kilkunastu konferencji skupiających się wokół motywu przewodniego: „Nowe technologie i bezpieczeństwo energetyczne oraz żywnościowe gwarantem inteligentnego rozwoju”.
Podczas  Forum zaprezentowany został projekt  „Polska 3.0”. Jest to program gospodarczy, w którym skupiono kilkadziesiąt projektów gospodarczych tworzących spójny program polskiej gospodarki. POLSKA 3.0 to zintegrowane działania, mające na celu połączenie polskich rzek, autostrad i kolei w jedną płaszczyznę transportu multimodalnego w kraju. Jego konsekwencją będzie utworzenie największego w Europie Centrum Logistycznego na Śląsku, które stanie się krajowym zagłębiem logistyki, biznesu i przemysłu.
Dziś rozpoczyna się drugi dzień Forum, w który dużo uwagi będzie poświęconych Przemysłowi 4.0,  czyli kolejnej rewolucji przemysłowej, która już się rozpoczyna.

Reklama
Poprzedni artykułDębica będzie robić odwierty geotermalne
Następny artykułZnicze z Podkarpacia zapłoną we Lwowie i okolicach