Strona główna KROSNO Hodowcy zjechali się do Rudawki Rymanowskiej na „pożegnanie wakacji”

Hodowcy zjechali się do Rudawki Rymanowskiej na „pożegnanie wakacji”

0
fot. RDLP
Reklama

Ostatni weekend sierpnia to tradycyjne pożegnanie wakacji w Rudawce Rymanowskiej – największa w tej części Polski impreza wystawienniczo-hodowlana, która co roku przyciąga dziesiątki tysięcy gości.

W ramach pożegnania wakacji w Rudawce Rymanowskiej odbyła się krajowa wystawa bydła simentalskiego, wystawa ras rodzimych, czyli tych, które uratowano przed wyginięciem: konie huculskie, koniki polskie, kozy karpackie, były stoiska z  regionalną żywnością i wyrobami sztuki ludowej.

Patronat honorowy objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Podkarpackiego i Wojewoda Podkarpacki.

Reklama

Podczas imprezy rolniczej prezentowali się również leśnicy przybliżający m.in. drewno jako surowiec odnawialny. Dużym wzięciem cieszyły się pokazy firm związanych z przewozem i przerobem drewna. Na miejscu wielokrotnie pokazywano rozładunek i załadunek surowca do transportu. Zwiedzający mogli tez podziwiać mistrzowski pokaz pracy pilarką w wykonaniu Tomasza Bilskiego, mistrza Polski drwali. Promowano też smaczne i zdrowe produkty spożywcze – dużym zainteresowaniem odwiedzjących cieszyła się degustacja leśnych smakołyków oraz wyrobów z dziczyzny na stoisku „Dobre z lasu”. Obecne na wydarzeniu nadleśnictwa promowały także akcje Czas w las.

Podczas wydarzenia prezentowali się również m.in.: Muzeum Silników Stacjonarnych i Techniki Rolniczej w Konieczkowej.

Podczas niedzielnych uroczystości odbyło się wręczenie nagród dla młodych hodowców:

Reklama
Poprzedni artykułBlizna – niemiecki poligon rakietowy V-1 i V-2 z II wojny światowej
Następny artykułUkradli tablice rejestracyjne, piwo i paliwo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj