Strona główna STALOWA WOLA Grzybiarz zabłądził w lesie. Służby odszukały go

Grzybiarz zabłądził w lesie. Służby odszukały go

0
Reklama

Stalowowolscy policjanci odnaleźli 76-letniego mężczyznę, który poszedł do lasu i stracił orientację w terenie. Funkcjonariusze odnaleźli seniora po kilku godzinach poszukiwań. Cały i zdrowy został przekazany pod opiekę rodziny.

Wczoraj o godz. 19.30, stalowowolscy funkcjonariusze odebrali zgłoszenie o zaginięciu 76-letniego mieszkańca miejscowości Żabno. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna w godzinach popołudniowych wybrał się do lasu na grzyby i nie powrócił do miejsca zamieszkania. Zaniepokojona rodzina najpierw podjęła samodzielne poszukiwania seniora, a następnie powiadomili policjantów.

Reklama

Do poszukiwań natychmiast zostali zaangażowani mundurowi, którym przekazano rysopis 76-latka. Do działań włączyli się strażacy z dronem. W lesie, w miejscowości Żabno odnaleziono rower zaginionego. Na miejsce został skierowany przewodnik z psem służbowym oraz grupa ratowniczo – poszukiwawcza Legion Gerarda. Dzisiaj po godzinie 4, policyjny patrol przy wjeździe do miejscowości Radomyśl nad Sanem zauważył idącego chodnikiem mężczyznę odpowiadającego rysopisowi zaginionego. W trakcie rozmowy mundurowi ustalili, że mężczyzna zgubił się w lesie i wyszedł w rejonie stacji paliw w miejscowości Nowiny. Przeszedł on kilkanaście kilometrów. Senior był zmęczony, a jego ubranie było przemoczone.

76-latek został odwieziony do miejsca zamieszkania i przekazany rodzinie. Przebadany przez zespół ratownictwa medycznego, nie wymagał hospitalizacji.

Apelujemy do grzybiarzy o rozsądek i przestrzeganie kilku zasad wybierając się do lasu:

  • poinformuj bliskich o wyprawie do lasu oraz wskaż okolicę, w której będziesz przebywać oraz kiedy planujesz powrót,
  • do lasu najlepiej udaj się z drugą osobą,
  • zabierz ze sobą elementy odblaskowe lub latarki, dzięki nim nocą będziesz bardziej widoczny,
  • miej przy sobie naładowany telefon komórkowy, który może przydać się w sytuacjach kryzysowych,
  • zapamiętuj charakterystyczne na danym terenie elementy, numery słupków granicznych, dzięki którym będziesz mógł szybciej odnaleźć drogę powrotną,
  • w przypadku, gdy zgubisz się w lesie, odłączysz od grupy i pozostajesz w lesie dłuższy czas powinieneś skontaktować się z najbliższą jednostką policji pod numerem alarmowym 112 i poinformować, w miarę możliwości, gdzie się znajdujesz,
  • jeżeli odnajdziesz drogę pamiętaj, aby powiadomić policję, że już nie potrzebujesz pomocy.
Poprzedni artykułKonfederacja i rolnicy z konferencją prasową pod siedzibą ARiMR [FOTO]
Następny artykułStraciła pieniądze. Oszukano ją na „pracownika banku”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!