Strona główna POLITYKA Grzegorz Braun stracił immunitet. Sejm zdecydował

Grzegorz Braun stracił immunitet. Sejm zdecydował

0
Reklama

Większością głosów posłowie zdecydowali o tym, że poseł Grzegorz Braun został pozbawiony immunitetu. Wniosek do Sejmu w tej kwestii złożyła prokuratura.

Prokurator okręgowy z Warszawy, Mariusz Dubowski, podczas posiedzenia komisji sejmowej powiedział, że zarzuty wobec Brauna dotyczą m.in. zniszczenia mienia, naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia przedmiotu czci religijnej.

Reklama

Poseł ma odpowiadać karnie m.in. za naruszenia nietykalności cielesnej Łukasza Szumowskiego w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych, a także stosowania przemocy fizycznej w celu zmuszenia do określonego zachowania; pomówienia Łukasza Szumowskiego za pomocą środków masowej komunikacji, że znajduje się on w stanie po użyciu alkoholu, co mogło poniżyć go w opinii publicznej; uszkodzenia choinki bożonarodzeniowej, uszkodzenie sprzętu nagłaśniającego, naruszenia miru domowego poprzez nieopuszczenie Niemieckiego Instytutu Historycznego, znieważenie na terenie Sejmu RP grupy osób oraz znieważenie przedmiotu czci religijnej

Ostatnie przewinienie rzeszowskiego posła dotyczyło zgaszenia w Sejmie świec chanukowych.

Reklama
Poprzedni artykułNowoczesne urządzenie pomocne w operacji kręgosłupa już dostępne w Rzeszowie
Następny artykułPonad milion złotych wygranej w Eurojackpot w Ropczycach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!