Strona główna POLITYKA Poseł Braun zgasił gaśnicą chanukowe świece w Sejmie

Poseł Braun zgasił gaśnicą chanukowe świece w Sejmie [video]

0
Reklama

Poseł Grzegorz Braun, który uzyskał mandat poselski z okręgu rzeszowskiego, reprezentujący Konfederację, chwycił za gaśnicę w Sejmie i na oczach zebranych zgasił chanukowe świece, które zapłonęły w żydowskie święto.

Proszek z gaśnicy zadymił korytarze w Sejmie. Po zdarzeniu poseł powrócił na salę obrad, z której został wykluczony z obrad przez marszałka Szymona Hołownię.

Reklama

Brauna czekają konsekwencje.

Stała się rzecz absolutnie skandaliczna. Nie będę tego tolerował – oświadczył marszałek Sejmu. Szymon Hołownia poinformował, że wobec posła Brauna zostanie skierowany wniosek do prokuratury w związku z zakłóceniem przez niego obrzędu religijnego na terenie Kancelarii Sejmu.

Braun poniesie także zapewne karę finansową.

Podjąłem decyzję, że w trybie artykułu 22b Regulaminu Sejmu pan poseł Braun zostaje uznany za osobę, która w rażący sposób naruszyła spokój lub porządek na terenie pozostającym w zarządzie Kancelarii Sejmu. To oznacza, że pewnie jeszcze dziś zbierze się Prezydium Sejmu, aby zdecydować o karze finansowej dla pana posła Brauna- podał Marszałek.

Głos w sprawie zabrał juz Episkopat, który w imieniu swoim przeprosił wszystkich żydów w Polsce za zachowanie posła Brauna.

Reklama
Poprzedni artykułAzer z fałszywką wpadł na granicy
Następny artykułGroźny wypadek na ul. Warszawskiej w Rzeszowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!