Strona główna ŁAŃCUT Gmina Łańcut: Czas świecenia lamp drogowych wydłużony do 23:00

Gmina Łańcut: Czas świecenia lamp drogowych wydłużony do 23:00

0
Reklama
Drogi gminne, powiatowe i wojewódzkie przebiegające przez teren gminy od listopada oświetlane będą od godz. 5:00 do świtu oraz od zmierzchu do godziny 23:00.
W gminie Łańcut drogi oświetla prawie 1,7 tys. lamp z czego 960 jest własnością PGE. Od 2004 roku ustawa zobowiązała gminy do budowania i utrzymywania oświetlenia również przy drogach wojewódzkich i powiatowych.
– W związku z licznymi prośbami mieszkańców podjęliśmy decyzję o wydłużeniu czasu pracy oświetlenia. Systematyczna modernizacja i wymiana zwykłych żarówek na żarówki LED wygenerują oszczędności, które będziemy mogli wykorzystać np. na wydłużenie czasu ich świecenia. Do tej pory mieszkańcy mogli korzystać z niego do godz. 22:30 teraz lampy poświecą pół godziny dłużej – mówi wójt Jakub Czarnota
Obecnie trwają prace przy budowie oświetlenia w Albigowej Honie, w Albigowej przy drodze wojewódzkiej oraz w Kosinie przy drodze „Ścieżki”. Planowana jest również wymiana opraw przy drodze w Albigowej i Wysokiej. Każda kolejna inwestycja wykonywana jest już w oszczędnej technologii LED.
źr. Gm. Łańcut
Reklama