Strona główna WIADOMOŚCI 132 jednostki ratownicze z regionu otrzymają nowy sprzęt

132 jednostki ratownicze z regionu otrzymają nowy sprzęt

0
Reklama

Blisko 82 mln złotych środków unijnych z programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia trafi do jednostek OSP, a także GOPR i WOPR. Zarząd Województwa Podkarpackiego, zdecydował o dofinansowaniu 113 projektów złożonych w ramach naboru. Dzięki ich realizacji aż 132 jednostki służb ratowniczych z całego regionu zostaną doposażone m.in. w wozy pożarnicze oraz w różnego rodzaju sprzęt ratowniczy.

Ogłoszenie wyników naboru wniosków o dofinansowanie dla projektów dotyczących rozwijania systemów ratownictwa w ramach działania „Adaptacja do zmian klimatu” odbyła się w Sali Audytoryjnej urzędu marszałkowskiego. W wydarzeniu wzięli licznie udział przedstawiciele jednostek OSP z całego województwa, a także GOPR-u i WOPR-u. Obecni byli również posłowie: Ewa Leniart, Anna Schmidt oraz Zbigniew Chmielowiec, a także przedstawiciele podkarpackich samorządów. Samorząd województwa reprezentowali: marszałek Władysław Ortyl, wicemarszałkowie Piotr Pilch i Karol Ożóg, a także członkowie zarządu Anna Huk i Małgorzata Jarosińska-Jedynak. W spotkaniu uczestniczył również przewodniczący sejmiku Jerzy Borcz.

Reklama

Otwierając spotkanie marszałek Władysław Ortyl podkreślał, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa mieszkańców regionu, dlatego w tym zakresie działa również samorząd województwa:

Samorząd Województwa Podkarpackiego ma w tym obszarze swoje istotne zadania i też temu bezpieczeństwu chce sprzyjać – zapewniał marszałek Ortyl.

Marszałek zaprezentował podczas spotkania specjalną stronę internetową z mapą przyznanych dotacji dla beneficjentów z poszczególnych powiatów. Można na niej sprawdzić kto otrzymał dotację i jaka jest jej wysokość. Link do strony poniżej:  Mapą przyznanych dotacji

Władysław Ortyl mówił również o tym, jak trudne były negocjacje prowadzone z Komisją Europejską, aby Ochotnicze Straże Pożarne mogły ubiegać się o środki unijne z regionalnego programu na wyposażenie swoich jednostek.

Musieliśmy tę kwestię przedstawiać w Brukseli i tłumaczyć, co to jest Ochotnica Straż Pożarna – mówił marszałek Ortyl.

Jak podkreślił Władysław Ortyl udało się również zwiększyć kwotę wsparcia na to działanie, tak, aby wszystkie złożone wnioski, które spełniły warunki merytoryczne, mogły otrzymać dofinansowanie. Marszałek dziękował również za zaangażowanie w te działania posłom z Podkarpacia, a szczególnie posłowi Zbigniewowi Chmielowcowi, który jest przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu Strażaków.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!