Strona główna PRZEMYŚL Farmaceutyki w ilości handlowej na przejściu granicznym

Farmaceutyki w ilości handlowej na przejściu granicznym

0
Farmaceutyki na granicy
Reklama

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) udaremnili przemyt 5 580 preparatów farmakologicznych. Niezgłoszony towar był ukryty w bagażu pod odzieżą wierzchnią, a pozostała część kontrabandy przymocowana była do podwozia samochodu osobowego.

Podróżujący pojazdem 49-letni obywatel Ukrainy, przyznał się do własności przewożonych farmaceutyków. W toku prowadzonych czynności wyjaśnił, że ujawniony towar przewoził dla kolegi z Niemiec, a leki zamówił dla niego za pośrednictwem znajomego na stronie indyjskiej. W stosunku do podróżnego wszczęto postępowanie karne skarbowe i zabezpieczono na poczet grożącej kary grzywny kwotę 400 złotych.

Reklama

Podkarpacka KAS przypomina, że przewóz leków przez granicę jest możliwy, o ile spełnione zostaną określone prawem wymogi. Dopuszczalny jest przywóz z zagranicy przez podróżnego produktu leczniczego na własne potrzeby lecznicze, w liczbie nieprzekraczającej pięciu najmniejszych opakowań. Wywóz bądź przywóz środków odurzających, substancji psychotropowych oraz prekursorów jest zakazany, z wyjątkiem przewozu dokonywanego przez licencjonowane podmioty na podstawie stosownych zezwoleń. Dozwolony jest natomiast przywóz środków odurzających lub substancji psychotropowych na własne potrzeby lecznicze, o ile osoba, przedstawi określone w przepisach odrębnych zaświadczenie zawierające dane pacjenta, lekarza, leku i organ wystawiający lub uwierzytelniający.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!