Strona główna WIADOMOŚCI Wichury w regionie. Strażacy interweniowali ponad 50 razy

Wichury w regionie. Strażacy interweniowali ponad 50 razy

0
Interwencja straży - OSP Zawada, źr. Facebook
Reklama

Od wczoraj w regionie mocno wieje. Z powodu silnie wiejącego wiatru wielokrotnie do akcji wyjeżdżali strażacy. Tylko minionej nocy wyjeżdżali interweniować 50 razy.

Interwencje strażaków związane były z usuwaniem skutków silnie wiejącego wiatru, tj. usuwaniem połamanych konarów i gałęzi drzew na chodniki, posesje i drogi. Nikt nie odniósł obrażeń.

Reklama

Najwięcej szkód wichury wyrządziły w powiatach rzeszowskim, sanockim, krośnieńskim i ropczycko-sędziszowskim.

Straż zaleca, by w czasie wichury nie parkować pod drzewami, zabezpieczyć rzeczy na balkonach, które może uszkodzić i porwać wiatr. Okna i drzwi należy pozamykać.

Jak mawia klasyk "Najgorszy to jest wiater…"😅🙂 Połonina Wetlińska 101,5 km/h Strzyżów 71,6 km/h Rzeszów 63,7 km/h

Opublikowany przez Obserwatora Burza – Podkarpaciego Środa, 20 października 2021

Na dziś prognozy są podobne:

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silny wiatr/1

Obszar: Dotyczy powiatów:bieszczadzki, brzozowski, jasielski, Krosno, krośnieński, leski i sanocki.

Ważność: od godz. 10:00 dnia 20.10.2021 do godz. 18:00 dnia 21.10.2021

Prawdopodobieństwo: 90%

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h,w porywach okresami do 80 km/h, z południowego zachodu i południa.

Uwagi:Brak.

Dyżurny synoptyk IMGW-PIB: Tomasz Knopik

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silny wiatr/1

Obszar: Dotyczy powiatów: dębicki,jarosławski, kolbuszowski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, mielecki, przemyski, Przemyśl,przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, Rzeszów i strzyżowski.

Ważność: od godz. 21:00 dnia 20.10.2021 do godz. 12:00 dnia 21.10.2021

Prawdopodobieństwo: 85%

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h,w porywach okresami do 80 km/h, z południowego zachodu i południa.

Uwagi:Brak.

Dyżurny synoptyk IMGW-PIB: Małgorzata Marcinek

Reklama
Poprzedni artykułFarmaceutyki w ilości handlowej na przejściu granicznym
Następny artykułRatownicy medyczni ujęli pijanego kierowcę. Zabrali kluczyki, wezwali policję

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj