Strona główna WIADOMOŚCI Fałszywe gruzińskie prawo jazdy i dwa ukraińskie dowody rejestracyjne 

Fałszywe gruzińskie prawo jazdy i dwa ukraińskie dowody rejestracyjne 

0
falszywka
Reklama

Fałszywe gruzińskie prawo jazdy oraz dwa ukraińskie dowody rejestracyjne ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Korczowej. Nieprawdziwymi dokumentami posłużyli się cudzoziemcy wyjeżdżający z Polski.

24 stycznia do kontroli w przejściu granicznym w Korczowej zgłosił się 37-letni obywatel Gruzji. Mężczyzna kierował samochodem osobowym marki Renault. W trakcie odprawy granicznej strażnicy graniczni zauważyli, że przedstawione do kontroli gruzińskie prawo jazdy odbiega od wzoru. W wyniku szczegółowej analizy z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu potwierdzono, że dokument jest w całości podrobiony.

Cudzoziemiec przyznał się do posługiwania fałszywką, za co otrzymał karę 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.

Reklama

Dzień wcześniej na tym samym przejściu granicznym mundurowi z SG ujawnili nieuprawnioną ingerencję w dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym. Bezprawnie zmieniono dopuszczalną masę całkowitą pojazdu.  Ukraińskim dokumentem posłużył się 29-letni obywatel Ukrainy. Fałszywkę zatrzymano, a cudzoziemca ukarano grzywną w kwocie 1000 zł.

Do podobnego zdarzenia doszło 22 stycznia. Kierujący land roverem obywatel Ukrainy posłużył się fałszywym ukraińskim dowodem rejestracyjnym. Funkcjonariusz Straży Granicznej z Korczowej od razu zwrócił uwagę na nieprawidłowości w dokumencie.  Jak się okazało, dokument został podrobiony na wzór oryginału. 23-letni mężczyzna za posługiwanie się fałszywką otrzymał grzywnę w kwocie 1000 zł.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 40 fałszywych dokumentów, w tym 20 nieprawdziwych dokumentów komunikacyjnych.

Reklama
Poprzedni artykułOdnaleziono zaginionego 57-latka. Był mocno wychłodzony
Następny artykułCo kupić chłopakowi na Walentynki? Ładne i praktyczne prezenty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!