Strona główna PRZEMYŚL Fałszywe dowody rejestracyjne na granicy

Fałszywe dowody rejestracyjne na granicy

0
Reklama

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówek w Medyce i Korczowej ujawnili dwa fałszywe dokumenty komunikacyjne, którymi posługiwali się obywatele Ukrainy wyjeżdżający z Polski.

13 stycznia do kontroli w przejściu granicznym w Medyce zgłosił się 45-letni obywatel Ukrainy.  W trakcie kontroli dokumentów strażnicy graniczni ujawnili nieuprawnioną zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym. Bezprawnie zmieniono dopuszczalną masę całkowitą pojazdu. Na podstawie fałszywego wpisu kierowca chciał przewozić przez granicę więcej towaru.

Cudzoziemiec przyznał się do posługiwania fałszywym dokumentem i dobrowolnie poddał karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Reklama

Tego samego dnia strażnicy graniczni z Korczowej również ujawnili nieprawdziwy dowód rejestracyjny. Podrobionym na wzór oryginału dokumentem posłużyła się 34-letnia obywatelka Ukrainy, która wyjeżdżała z Polski. Mundurowi ze Straży Granicznej zauważyli, że wygląd dokumentu odbiega od oryginału. W wykryciu fałszerstwa strażnikom granicznym pomogła doskonała znajomość zabezpieczeń ukraińskiego dokumentu oraz specjalistyczny sprzęt. Fałszywkę zatrzymano, a cudzoziemkę ukarano grzywną w kwocie 1500 zł.

Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 10 fałszywych dokumentów komunikacyjnych, w dwóch przypadkach były to ukraińskie dowody rejestracyjne.

Reklama
Poprzedni artykułPijana 23-latka za kierownicą. Grozi jej 2 lata więzienia
Następny artykuł36-latek osierocił szóstkę dzieci. Zbierają fundusze na pomoc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!