Strona główna WIADOMOŚCI Ekspresówka S19 na odcinku Lasy Janowskie – Zdziary już gotowa

Ekspresówka S19 na odcinku Lasy Janowskie – Zdziary już gotowa

0
fot. Bartosz Wysocki / GDDKiA
Reklama

Od dzisiaj kierowcy mogą korzystać z kolejnego odcinka trasy Via Carpatia. W godzinach popołudniowych zostanie udostępniony odcinek od Lasów Janowskich do Zdziar o długości ok. 9,5 km. Jednocześnie na sąsiednim odcinku od strony Janowa Lubelskiego będzie możliwa jazda z prędkością do 120 km/h.

W poniedziałek dla kierowców oddany został kolejny odcinek Via Carpatii – drogi ekspresowej S19 na odcinku między Lubelszczyzną a Podkarpaciem. To 9,5 km, które rozpoczyna się za węzłem Lasy Janowskie w granicach województwa lubelskiego.

Reklama

Nowy odcinek rozpoczyna się za węzłem Lasy Janowskie w granicach województwa lubelskiego. Początkowo droga ekspresowa S19 przebiega równolegle do istniejącej DK19. Następnie, po przekroczeniu rzeki Bukowa i granicy z woj. podkarpackim, droga kieruje się w lewo i przecina obszary leśne, gdzie zlokalizowano po obu stronach drogi Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) Bukowa.  

Po wschodniej stronie, za cmentarzem, droga omija miejscowość Domostawa. Dalej przecina kompleks leśny i krzyżuje się z obecną DK19, kierując się przez obszary polno-leśne w stronę miejscowości Kutyły, którą omija od zachodu. Następnie kieruje się na wschód i w okolicy miejscowości Zdziary poprzez łącznik dochodzi do DK19 na węźle Zdziary.

fot. gov.pl

Wartość inwestycji wynosi 236 mln zł, a jej wykonawcą było konsorcjum firm Strabag (lider) i Strabag Infrastruktura Południe (partner). W ramach zawartej umowy zostały wybudowane dwa mosty, 10 wiaduktów, jedna kładka dla pieszych, 15 przepustów, jedna para MOP Bukowa (kat. I) oraz węzeł Zdziary łączący S19 z DK19.

Źródło: gov.pl; GDDKiA

Reklama
Poprzedni artykułCzy warto inwestować w fotowoltaikę na Podkarpaciu?
Następny artykułUdaremniono próbę przemytu papierosów bez akcyzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj