Strona główna WIADOMOŚCI Ekspresówka S19 na odcinku Lasy Janowskie – Zdziary już gotowa

Ekspresówka S19 na odcinku Lasy Janowskie – Zdziary już gotowa

0
fot. Bartosz Wysocki / GDDKiA
Reklama

Od dzisiaj kierowcy mogą korzystać z kolejnego odcinka trasy Via Carpatia. W godzinach popołudniowych zostanie udostępniony odcinek od Lasów Janowskich do Zdziar o długości ok. 9,5 km. Jednocześnie na sąsiednim odcinku od strony Janowa Lubelskiego będzie możliwa jazda z prędkością do 120 km/h.

W poniedziałek dla kierowców oddany został kolejny odcinek Via Carpatii – drogi ekspresowej S19 na odcinku między Lubelszczyzną a Podkarpaciem. To 9,5 km, które rozpoczyna się za węzłem Lasy Janowskie w granicach województwa lubelskiego.

Reklama

Nowy odcinek rozpoczyna się za węzłem Lasy Janowskie w granicach województwa lubelskiego. Początkowo droga ekspresowa S19 przebiega równolegle do istniejącej DK19. Następnie, po przekroczeniu rzeki Bukowa i granicy z woj. podkarpackim, droga kieruje się w lewo i przecina obszary leśne, gdzie zlokalizowano po obu stronach drogi Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) Bukowa.  

Po wschodniej stronie, za cmentarzem, droga omija miejscowość Domostawa. Dalej przecina kompleks leśny i krzyżuje się z obecną DK19, kierując się przez obszary polno-leśne w stronę miejscowości Kutyły, którą omija od zachodu. Następnie kieruje się na wschód i w okolicy miejscowości Zdziary poprzez łącznik dochodzi do DK19 na węźle Zdziary.

fot. gov.pl

Wartość inwestycji wynosi 236 mln zł, a jej wykonawcą było konsorcjum firm Strabag (lider) i Strabag Infrastruktura Południe (partner). W ramach zawartej umowy zostały wybudowane dwa mosty, 10 wiaduktów, jedna kładka dla pieszych, 15 przepustów, jedna para MOP Bukowa (kat. I) oraz węzeł Zdziary łączący S19 z DK19.

Źródło: gov.pl; GDDKiA

Reklama
Poprzedni artykułCzy warto inwestować w fotowoltaikę na Podkarpaciu?
Następny artykułUdaremniono próbę przemytu papierosów bez akcyzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!