Strona główna PRZEMYŚL Udaremniono próbę przemytu papierosów bez akcyzy

Udaremniono próbę przemytu papierosów bez akcyzy

0
Przemyt papierosów
Reklama

Krajowa Administracja Skarbowa na Podkarpaciu udaremniła próbę przemytu 255 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Do ujawnienia doszło na przejściu granicznym w Medyce.

7 października br. funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Medyce udaremnili próbę przemytu 255 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy (5,1 tys. sztuk) o wartości rynkowej ponad 3,8 tys. złotych. Do kontroli wytypowano pojazd na ukraińskich numerach rejestracyjnych i w toku tej kontroli ujawniono papierosy w specjalnie przystosowanym do przemytu zbiorniku paliwa w samochodzie.

Reklama

Papierosy i  pojazd zatrzymano a wobec kierowcy, 55 letniego obywatela Ukrainy wszczęto sprawę karną skarbową. Zwrócono się również do Straży Granicznej z wnioskiem o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu. Gdyby papierosy trafiły na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 6 tys. złotych.

To kolejna wykryta próba przemytu dużej ilości papierosów na przejściu granicznym w Medyce. W połowie września br. funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Medyce, z wykorzystaniem psa służbowego ujawnili próbę przemytu 580 paczek papierosów.

Reklama
Poprzedni artykułEkspresówka S19 na odcinku Lasy Janowskie – Zdziary już gotowa
Następny artykułBombowiec B-24 Liberator lądował awaryjnie w Zalesiu [FILM]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj