Strona główna PRZEMYŚL Udaremniono próbę przemytu papierosów bez akcyzy

Udaremniono próbę przemytu papierosów bez akcyzy

0
Przemyt papierosów
Reklama

Krajowa Administracja Skarbowa na Podkarpaciu udaremniła próbę przemytu 255 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Do ujawnienia doszło na przejściu granicznym w Medyce.

7 października br. funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Medyce udaremnili próbę przemytu 255 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy (5,1 tys. sztuk) o wartości rynkowej ponad 3,8 tys. złotych. Do kontroli wytypowano pojazd na ukraińskich numerach rejestracyjnych i w toku tej kontroli ujawniono papierosy w specjalnie przystosowanym do przemytu zbiorniku paliwa w samochodzie.

Reklama

Papierosy i  pojazd zatrzymano a wobec kierowcy, 55 letniego obywatela Ukrainy wszczęto sprawę karną skarbową. Zwrócono się również do Straży Granicznej z wnioskiem o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu. Gdyby papierosy trafiły na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 6 tys. złotych.

To kolejna wykryta próba przemytu dużej ilości papierosów na przejściu granicznym w Medyce. W połowie września br. funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Medyce, z wykorzystaniem psa służbowego ujawnili próbę przemytu 580 paczek papierosów.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!