Strona główna KOLBUSZOWA Edyta Jungowska w kolbuszowskiej bibliotece. Radosne spotkanie z aktorką i bohaterami książek...

Edyta Jungowska w kolbuszowskiej bibliotece. Radosne spotkanie z aktorką i bohaterami książek dla dzieci

0
Reklama

W ramach kolejnej edycji Dni Miasta Kolbuszowej, realizując projekt „Literatura bawi w mieście nad Nilem” Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej zorganizowała spotkanie z Edytą Jungowską. Odbyło się ono w sobotnie popołudnie 10 czerwca w Czytelni im. dr K. Skowrońskiego. Popularna aktorka od wielu lat propaguje czytelnictwo wśród dzieci i ich rodziców, posługując się najczęściej literaturą Astrid Lindgren.

Organizatorzy zadbali o warunki sprzyjające dzieciom, a te pod opieką rodziców i dziadków wypełniły salę. Pani Edyta od pierwszych chwil stworzyła serdeczną atmosferę spotkania sprawiając, że najmłodsi chętnie odpowiadali na pytania o postaci z książek, a nawet dzielili się swoimi małymi problemami. Zaprezentowano także fragmenty audiobooków, wydanych przez wydawnictwo Jung-off-ska, m.in „Pippi Pończoszanka” i „Dzieci z Bullerbyn”. Przesłanie spotkanie było skierowane nie tylko do dzieci, ale i dorośli mogli usłyszeć o zaletach czytania swym pociechom. Prócz oswajania się z ortografią i gramatyką, poznawania świata, wspólnie spędzony czas przy lekturze owocuje bliskimi więziami, o które dziś nie tak łatwo.

Reklama

Na zakończenie wykonano wspólną fotografię, po której każdy chętny mógł podejść do Gościa zamienić parę zdań i poprosić o zdjęcie i autograf. Dużym zainteresowaniem cieszyły się nagrania bajek, dostępnych przy okazji do nabycia.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej nie ustaje w staraniach o popularyzację czytelnictwa w regionie. Już w najbliższą sobotę o godz. 16 organizuje Piknik Rodzinny „Książka jest dobra na wszystko”. Więcej szczegółów wkrótce.

Poprzedni artykułStal Stalowa Wola rozgromiła rywala. Pewny awans do II ligi
Następny artykułRekonstrukcja pacyfikacji Żołyni [foto, video]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!