Strona główna TARNOBRZEG Dwukrotnie zatrzymano pijaną kobietę, która jechała z dzieckiem autem

Dwukrotnie zatrzymano pijaną kobietę, która jechała z dzieckiem autem

0
Reklama

 

Tarnobrzescy policjanci zatrzymali kobietę, która w ciągu jednego dnia dwukrotnie kierowała samochodem, będąc pod wpływem alkoholu. 35-latka miała w organizmie 2 promile alkoholu. Spowodowała stłuczkę parkingową, jadąc z nieletnim dzieckiem. Już usłyszała zarzuty popełnionych przestępstw. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy na wiele lat.

Reklama

W sobotę około godz. 18, policjanci ruchu drogowego zostali wezwani na miejsce zdarzenia, do którego doszło na parkingu, przy ul. Sienkiewicza w Tarnobrzegu. Po przybyciu na miejsce mundurowi ustalili, że 35-letnia mieszkanka Tarnobrzega, kierując osobowym audi, cofając najechała na zaparkowanego citroena, w którym siedziały dwie kobiety. Okazało się, że kierująca audi jest pijana. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie 2 promile. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, ona sama i jej dziecko trafili pod opiekę rodziny. Za spowodowanie zagrożenia poza drogą publiczną, 35-latka została ukarana mandatem. Kobieta została również poinformowana o konsekwencjach karnych kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.
 
 
Tego samego dnia, około godz. 22.30, policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że kobieta kierująca osobowym audi może być pod działaniem alkoholu. Do zdarzenia miało dojść w rejonie skrzyżowania ulic Sienkiewicza, Zamkowej i Chrobaka w Tarnobrzegu. Szybko okazało się, że pojazdem kierowała ta sama kobieta, która brała udział w zdarzeniu na parkingu. Jak tłumaczyła policjantom, zabrała z domu zapasowe kluczyki do pojazdu i pojechała szukać swojej matki. Policjanci ponownie zbadali jej trzeźwość. Badanie wykazało 0,72 promila alkoholu.Tym razem kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Wczoraj policjanci przedstawili 35-latce dwa zarzuty, do których się przyznała. Kierującą osobowym audi, która dwukrotnie naruszyła przepisy kodeksu karnego, wsiadając za kierownicę pojazdu, mimo wypitego wcześniej alkoholu, czekają teraz surowe konsekwencje.
Za popełnione czyny będzie odpowiadać przed sądem. Grozi jej kary pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich kierujących o trzeźwość za kierownicą! Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Poprzedni artykułNie zmieścił się pod wiaduktem. Nietypowe zdarzenie pod Łańcutem
Następny artykułPędził 144 km/h w terenie zabudowanym. Stworzył poważne niebezpieczeństwo